mkidn

Nazwa zadania:
Wyposażajmy i działajmy modernizacja sali komputerowej w Zespole Szkół Plastycznych
im. Władysława Hasiora w Koszalinie. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

„Termomodernizacja państwowych placówek szkolnictwa artystycznego – przygotowanie dokumentacji"
Czytaj: www.mkidn.gov.pl i cea.art.pl

Zaloguj się

Dilan Abdulla - właściciel Galerii Sztuki Disegno.
Swoją historię ze sztuką rozpoczął od nauki w Zespole Szkół Plastycznych. Następnie ukończył studia z zakresu Historii sztuki na Uniwersytecie Gdańskim, w toku studiów nie przestawał malować.

W obrazach Dilana Abdulla łączy się zarówno wiedza teoretyczna z zakresu sztuki, jak i pasja malarska. Maluje najchętniej pejzaże i sceny rodzajowe związane z Kurdystanem.
(Tekst pochodzi z disegno-galeria.pl)

Zobacz:
Galeria prac Dilana Abdulla

Adamczyk Jacek pracuje twórczo w dziedzinie rysunku, malarstwa, akwareli, pasteli. Projektuje i buduje meble. Drugą pasją Jacka Adamczyka jest muzyka, komponuje i gra na gitarze w zespole rockowym.
Tekst i zdjęcie pochodzi z: http://www.obrazy-olejne.net/opis_artysty.html

Zobacz: www.us.szc.pl

Przemysław Antoszko  studiował Malarstwo w Gdańskiej ASP (specjalizacja sitodruk), następnie został absolwentem ASP w Warszawie na tym samym kierunku w pracowni prof. Wiesława Szamborskiego, robiąc aneks w Pracowni Sztuki w Przestrzeni Publicznej, dyplom uzyskał z wyróżnieniem dziekańskim.

Uprawia malarstwo w szerokim zakresie tematycznym. Interesuj się estetyką komiksu, ilustracji, ale również skłania się ku rozwiązaniom realistycznym.
(Tekst pochodzi z disegno-galeria.pl)

Zobacz:
Galeria prac Przemysłąwa Antoszko

Piotr Ashwin-Siejkowski jest ksiedzem w kościele Anglikanskim, jest duszpasterzem dzieci i rodzin w parafii w (Twickenham/Londyn). Prowadzi badania naukowe King's College London (Poczatki Chrzecijanstwa i Kultura poznego Antyku w Aleksandrii). Jest autorem wielu publikacji i artykulow. Studiował filozofię i teologię w dominikańskim Domu Studiów w Krakowie, gdzie otrzymał tytuł magistra filozofii religii.

Zdobył tytuł doktora na Uniwersytecie Warszawskim (1998).

Joanna Bardecka
Boxdesign Pracownia Projektowania Architektury Wnętrz
oferuje kompleksowe projektowanie i aranżacje wnętrz wszelkiego typu, np. mieszkania, domy, biura, sklepy, przestrzenie usługowe.

Zobacz:
boxdesign.pl

Andrzej Bejnarowicz (absolwent 1999r.)

Zobacz:
www.opendruk.pl  www.billboard-serwis.pl

Adam Bocian ukończył Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu w pracowni prof. Aleksandra Dymitrowicza, prof. Zdzisława Nitki oraz dr hab. Łukasza Morawskiego.
Jego dyplom obejmował malarstwo sztalugowe pod kierunkiem prof. Zdzisława Nitki oraz malarstwo architektoniczne i sztuki w przestrzeni publicznej pod kierunkiem prof. Adama Chmielowca. Tematami warstwy praktycznej dyplomu był cytat z T. Różewicza: W pewnym momencie treść staje się formą, a forma treścią oraz Gest malarski w przestrzeni publicznej. Jest też autorem pracy teoretycznej pt. Kolor w malarstwie.

Adam Bocian zajmuje się malarstwem, rysunkiem oraz grafiką warsztatową. W swoich pracach porusza się w obszarze ekspresji. Duży nacisk kładzie na dbałość o formę. Pozwala linią swobodnie wędrować, szukać swojego miejsca, przenikać się, tocząc spór o pierwsze miejsce. Widać to najlepiej w grafie oraz rysunku, Obiekt jest jedynie pretekstem, bodźcem dla stworzenia zabawy z formą plastyczną.
Wykonuje również obiekty rzeźbiarsko malarskie. W tego typu działaniach uwagą skupia na problemie autoanalizy(...)

(Tekst pochodzi z disegno-galeria.pl)

Zobacz:
Galeria prac Adama Bociana

Jan Brzuszek (absolwent 1984r.) Jest absolwentem ASP w Krakowie, kierunek komunikacja wizualna. Właściciel firmy VDS s.c., specjalizującej się w projektowaniu i wdrażaniu systemów identyfikacji wizualnej, służących budowie lub wzmacnianiu wyrazistej, indywidualnej tożsamości marek, produktów i firm (Corporate Identity).

Zobacz
www.vds.com.pl

Magdalena Buchałow (ur.1978r. absolwentka 1998r.) robi karierę jako uznana profesjonalna projektantka mody. Zdobyła już wiele nagród za swoje kreacje, w których stara się łączyć wygodę, elegancję i sportowy styl.  W 2007 r. w Koszalinie prezentowała nagrodzoną kolekcję wyszukanych strojów inspirowanych tajemniczym światem morskich głębin oraz kolekcję utrzymaną w eleganckiej, czarno-białej kolorystyce.

Zobacz:
Film wideo jednego z pokazów mody projektantki

Małgorzata Chmielowska ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu z wyróżnieniem na kierunku wychowanie plastyczne, studia podyplomowe na Wydziale Mechanicznym kierunku „Informatyka w szkole" Politechniki Koszalińskiej.
Od 1987 roku zajmuje się edukacją dzieci i młodzieży jako nauczyciel plastyki, technik i informatyki.

Uprawia malarstwo sztalugowe olejne, rysunek, rzeźbę, ceramikę. W osobistym dorobku artystycznym Małgorzaty Chmielowskiej można wymienić Jej udział w ponad 50 wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą. Brała też udział w wielu Ogólnopolskich Przeglądach Twórczości Plastycznej Nauczycieli.
Prace Małgorzaty Chmielowskiej znajdują się w zbiorach wielu instytucji, urzędów oraz u osób prywatnych w kraju i zagranicą.
Za swoją działalność pedagogiczną , artystyczną oraz jako animator kultury otrzymała  nagrody i odznaczenia.

(Tekst pochodzi ze strony www.kazina.pl)

Zobacz:
www.kazina.pl

Dominika Chochołowska-Bocian jest absolwentką Wydziału Malarstwa i Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.
Zakres jej działań obejmuje malarstwo sztalugowe, tradycyjny rysunek, grafikę warsztatową, rzeźbę, instalację i scenografię. W jej artystycznych poszukiwaniach mocnym akcentem, nadającym jednolity charakter twórczości jest fascynacja teatrem. Owa „teatralność” i ekspresja są epitetami, które jako pierwsze nasuwają się na myśl o jej pracach.
Dominika Chochołowska ma na swoim koncie wystawy w Polsce i za granicą, zarówno indywidualne jak i zbiorowe.

(Tekst i zdjęcie pochodzi z: http://disegno-galeria.pl/producent/szczegoly/18)

Zobacz:
Galeria prac Dominiki Chochołowskiej-Bocian

Ewa Dembe Kunkowska (absolwentka 1984r.) ukończyła ASP w Warszawie.

Uprawia malarstwo sztalugowe, copywriter, storyboardzistka, ilustratorka.

Zobacz:
Galeria zdjęć

 

Maciej Frydrysiak
Fotograf

Zobacz
frydrysiak.com

Artur Gawlikowski (absolwent 2001)
fotograf ślubny oferuje kompleksową obsługę fotograficzną ślubu oraz wesela.

 

Zobacz:
http://arturgawlikowski.pl/o-mnie/

Sonia Ginelli swoją przygodę ze sztuką rozpoczęła w koszalińskim Zespole Szkół Plastycznych. Na dalsze studia udała się do Szczecina, gdzie ukończyła Grafikę projektową – wpierw w Wyższej Szkole Sztuk Użytkowych, a następnie w Akademii Sztuki w Szczecinie.
(Tekst pochodzi z disegno-galeria.pl)

Zobacz:
Galeria prac Soni Ginelli

Sylwia Godowska
Absolwentka Wyższej Szkoły Sztuki Użytkowej w Szczecinie, gdzie pracuje jako asystentka. Wystawiała swoje prace w szczecińskich galeriach (wystawy indywidualne w galerii Trzynastka, Prezydenckiej, Piwnicy Kany i Klubie XIII Muz).
Maluje głównie temperą.
Tekst i zdjęcie pochodzi z http://www.galeriakapitanska.pl/Artysci/SYLWIA-GODOWSKA

Zobacz
http://www.galeriakapitanska.pl/

Aleksander Gołowacz (absolwent 1984r.)

Zobacz:
http://www.ologolo.pl/

 

Graniak Andrzej jako rysownik prasowy debiutował w 1989 r. w „Karuzeli”. Następnie publikował swoje prace w wielu polskich pismach. W 1993 r. został członkiem Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury (SPAK). Był pomysłodawcą i organizatorem imprezy „ŁYK’end SATYRY” w Ustce.
Zorganizował wiele interesujących wystaw, m.in. w 2006 r. w Saint-Just le Martel we Francji podczas. Z okazji 20-lecia SPAK przygotował album pokazujący 20-letnie dokonania rysowników w nim zrzeszonych.
W swoich rysunkach satyrycznych najchętniej porusza tematy związane z szeroko pojętą kwestią społeczną. Stosunki międzyludzkie, kwestie różnic poglądów czy konfliktów płci to jego ulubione tematy. Wielokrotnie uczestniczył w konkursach krajowych i międzynarodowych, gdzie często nagradzano jego prace. Indywidualnie wystawia rzadko i niechętnie. Częściej jego rysunki można spotkać na wystawach pokonkursowych lub wystawach SPAK. Zilustrował książkę będącą zbiorem felietonów Piotra Gadzinowskiego „Diabeł mówi po polsku”. Przy współpracy z Muzeum Archeologicznym w Biskupinie stworzył książkę „Biskupin – polskie Pompeje”.
Tekst pochodzi ze strony http://bok.waw.pl/Joomla/index.php/wspolpraca/artysci-z-bialoleki

Zobacz:
graniak.prv.pl

Anna Gut (absolwentka 2004r.)

W 2004 r. ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych, specjalność wystawiennictwo. W latach 2004-2009 studia z zakresu historii sztuki na Wydziale Nauk Historycznych i Społecznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W latach 2006-2011 studia rzeźby na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dyplom i specjalizacja w zakresie ceramiki artystycznej. Od 2010 roku doktorantka Wydziału Nauk Historycznych UMK w Toruniu, Katedry Historii Sztuki i Kultury.

Zobacz:
Otwarcie wystawy autorskiej Anny Gut pt. „Portret gliny” w Galerii ParkTe odbyło się 24 lipca 2012 r.

Katarzyna Gwardiak-Kocur (absolwentka 2003) Główną sferą jej artystycznych zainteresowań jest malarstwo. Fotografia z biegiem czasu stała się kolejną istotną dla niej dziedziną sztuki. Obecnie jest nauczycielem fotografii w ZSP w Koszalinie.

Zobacz
kgwardiak.blogspot.com
   

Izabela Plucińska (ur. 1974r. absolwentka 1995r) jest reżyserem krótkometrażowych filmów animowanych, w których wypracowała własną, wyjątkowo pracochłonną i trudną, technikę tworzenia.
Filmuje figurki, które sama wykonuje z gliny i plasteliny. Jest laureatką wielu nagród międzynarodowych festiwali filmowych: w Berlinie (Nagroda Srebrnego Niedźwiedzia Berlin 2005 za „Jam session”) Francji, Hiszpanii, Rosji, Portugalii, Japonii, a także festiwali Jutro Film w Warszawie oraz Młodzi i Film w Koszalinie.  Najnowszym filmem Izabeli Plucińskiej jest 25-minutowy „Esterhazy”.

Zobacz
Strona domowa www.izaplucinska.com

Na zdjęciu kadr z filmu: Esterhazy. Czas trwania: 25 min.
Produkcja: Polska / Niemcy 2009   Obsada: Maciej Stuhr, Maria Peszek, Wiktor Zborowski

Beata Jasionek od 15 lat pracuje w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie jako scenograf i rzemieślnik teatralny - modystka, modelatorka. Szyje kurtyny i kostiumy, głównie zwierząt, wykonuje maski. Uwielbia recykling, przetwarza, skręca i zszywa co się da... .
(Tekst pochodzi z disegno-galeria.pl)

Zobacz:
galeria prac Beaty jasionek
www.btd.koszzalin.pl

Karina Jaźwińska w swojej pracy posługuje się różnorodnymi środkami artystycznymi. Wśród nich znajdują się  malarstwo olejne, akryl, akwarela, pastel, czy piórko. Natomiast ów tradycyjny warsztat i wynikające z niego umiejętności stanowią podwalinę dla mojej pracy z grafiką komputerową i tabletem. (Informacja pochodzi ze strony www.art.waw.pl)

Zobacz
karinajazwinska.pl

Andrzej Jurczak zajmuje się fotografią ślubną, plenerową, studyjną i reklamową.

Zobacz
STUDIO FOTOGRAFII REKLAMOWEJ FotoJurczak

Justyna Kądziela - ukończyła Zespół Szkół Plastycznych w Koszalinie, obecnie studiuje Malarstwo na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Tworzy prace o zróżnicowanej tematyce. Maluje portrety, akty, abstrakcje, pejzaże.

(Tekst pochodzi z disegno-galeria.pl)

Zobacz:
Galeria prac Justyny Kądzieli

Anna Kamińska (absolwentka 2002) - zajmuje się projektowaniem wnętrz, jej utorskie studio FUXJA specjalizuje się w projektach mieszkalnych, biurowych i komercyjnych, projektowaniu mebli, lamp i nieszablonowych ogrodzeń posesyjnych a także wykonywaniu artystycznych dekoracji wnętrz.

Zobacz
http://www.fuxja.pl

Hanna Kociniel - malarka, wykonuje portrety ze zdjęć w technice olejnej na plotnie, suchej pasteli i sepii na kartonie. Swoje prace wystawia w Szkocjji Glasgow.

Zobacz:
www.hannakacinielart.com

Anna Konieczna (absolwentka 2001r.)

Zobacz
aniakonieczna.blogspot.com

Elżbieta Kordek obecnie pracuje w Złocienieckim Ośrodku Kultury i prowadzi zajęcia plastyczne dla dzieci, rysunek i malarstwo dla młodzieży i dorosłych oraz zajęcia ceramiczne.

Tematami prac artystki są: pejzaże, kwiaty, architektura, portret, martwa natura. W swoich pracach zarówno malarskich jak i fotograficznych stara się uchwycić ulotność chwili, piękno otaczającej nas przyrody.
Tekst i zdjęcie pochodzi z www.malarstwo.net-arena.info/

Katarzyna Kołtan - absolwentka Wyższej Szkoły Sztuki Stosowanej w Poznaniu na kierunku projektowanie ubioru.

"Niezwykłe portrety kobiet wychodzą spod pędzla koszalinianki, Katarzyny Kołtan. Modelki ubiera w szlachetne renesansowe barwy, z dużą domieszką złota, stosując nietypową metodę - temperę jajeczną." Prestiżkoszalin

Zobacz:
koltan.eu/artworks/

Artykuł www.prestizkoszalin.pl/magazyn/48/ludzie/tempera-uczy-cierpliwosci

Kucyga Katarzyna

Renomowana pracownia wnętrz Katarzyny Kucygi oferuje autorskie, profesjonalne oraz kompleksowe usługi w zakresie aranżacji i projektowania wnętrz mieszkalnych i usługowych.

Zobacz:
www.kulturaprojektowania.pl/

Marzena Laskowska-Budda - architekt (absolwentka 1993r.)

Zobacz: http://itodesign.pl/

Paweł Laskowski - raper, był wokalista zespołu Raggafaya.
Jego chyba najbardziej znaną działalnością muzyczną była ta z zespołem Raggafaya, z którą nagrał dwa albumy i święcił triumfy w programie Must Be The Music.
Wypuścił w sieć nowy solowy utwór- “Nie będzie nic”, do którego powstał teledysk. W poprzednich latach tego koszalińskiego rapera można było usłyszeć choćby na nielegalach “Chaos”, “Dedykowane blokom” czy na nagranym spontanicznie wspólnie z Q100 “Od zmierzchu do świtu”. Jedną z jego ostatnich solowych produkcji był mini-album EP pt. “Sen-pojęcie”.

(Tekst pochodzi z https://www.facebook.com/pages/Pawe%C5%82-Enzym-Laskowski-FC/178555992238834)

Zobacz:
www.myspace.com/enzymek
https://www.facebook.com/pages/Pawe%C5%82-Enzym-Laskowski-FC/178555992238834

Laskowski Przemysław - plastyk, aktor, scenarzysta i scenograf widowisk teatralnych, wieloletni aktor Państwowego Teatru Lalki "Tęcza". Obecnie współpracuje z Teatrem Władca Lalek i wykonuje prace w technice aplikacji
Zdjęcie pochodzi z
http://doop.pl/poma_373/Inne/Rekodzielo/nz/Atropos,5429.html


Zobacz również: www.twlalek.pl

Jerzy Tadeusz Lipczyński (ur. 1965r. absolwent 1985r.) studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku (1988–93). Dyplom w pracowni prof. Franciszka Duszeńki. W 1999 r. otworzył przewód kwalifikacyjny I-go stopnia, a w 2007 r. przewód kwalifikacyjny II-go stopnia - oba na ASP w Gdańsku. W latach 1999-2001 i 2007-2010 zasiadał w Prezydenckiej Radzie Kultury. Jest członkiem-założycielem Stowarzyszenia Miejsce Sztuki Officyna w Szczecinie oraz Stowarzyszenia Zachęta Sztuki Współczesnej w Szczecinie. Obecnie kieruje Katedrą Rysunku, Malarstwa i Rzeźby na Wydziale Budownictwa i Architektury Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Jest również kierownikiem Zakładu Rzeźby na kierunkach Wzornictwo i Architektura. (Informacja pochodzi ze strony www.galeriakapitanska.pl, foto nk.pl)

Zobacz:
Więcej informacji na stronach Galerii Kapitańskiej www.galeriakapitanska.pl/

Absolwenci naszej szkoły najczęściej kontynuują naukę na różnego rodzaju kierunkach artystycznych, wybierając zwykle jedną z wielu w naszym kraju Akademii Sztuk Pięknych.
Można wręcz zaryzykować stwierdzenie, że nie ma w Polsce wyższej uczelni tego typu, która nie miałaby wśród swoich studentów byłych uczniów koszalińskiego plastyka.
Warto jednak zaznaczyć, że choć nasi uczniowie mają pasje plastyczne i najczęściej z nimi właśnie wiążą swoją przyszłość, to nie zawsze wybierają studia na kierunkach artystycznych. Wielu z nich wybiera kierunki humanistyczne, a nawet ścisłe i techniczne!
Nie wierzycie? Zobaczcie sami - przyjrzyjmy się bliżej losom absolwentów rocznika 2013, żeby przekonać się, jaką drogę kształcenia wybierają po opuszczeniu murów naszej szkoły...

Absolwenci 2013 - kilka ujęć z zakończenia roku klas maturalnych [fot. Michał Orzechowski]

Absolwenci 2013
W roku 2013 mury naszej szkoły opuściły trzy zespoły klasowe, liczące łącznie 34 absolwentów.
Ich wychowawcami byli: Inga Marciszuk-Mazur (klasa IVA), Urszula Januszewska (klasa IVB), Leszek Krupa (klasa IVG).
Z danych zebranych przez wychowawców wynika, że 26 osób podjęło naukę na studiach wyższych a 8 podjęło pracę lub zamierza rozpocząć studia w późniejszym czasie.

Uczelnie artystyczne, na których studiują absolwenci Plastyka z rocznika 2013:
Politechnika Koszalińska – wzornictwo (4 osoby)
Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu – grafika (2 osoby)
Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu - wzornictwo
Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu – architektura wnętrz
Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie - architektura wnętrz
Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku – architektura wnętrz
Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku – grafika
Akademia Sztuki w Szczecinie – grafika
Uniwersytet Adama Mickiewicz w Poznaniu – projektowanie graficzne
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu – rzeźba
Uniwersytet Warszawska – historia sztuki
Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie – architektura

Choć największą popularnością wśród naszych absolwentów cieszą się uczelnie artystyczne (16 na 26 studiujących osób), to warto dodać, że aż 10 osób wybrało uczelnie nieartystyczne.
Są to:
Politechnika Koszalińska – budownictwo (2 osoby)
Politechnika Koszalińska – pedagogika (2 osoby)
Politechnika Koszalińska – dziennikarstwo
Politechnika Koszalińska – filologia angielska
Akademia Pedagogiki Specjalnej – arteterapia
Uniwersytet Adama Mickiewicz w Poznaniu – logopedia
Uniwersytet Adama Mickiewicz w Poznaniu – historia wojskowości
Uniwersytet Jagielloński – matematyka

Warto zauważyć, że choć dominują wśród nich kierunki artystyczne, to zdarzają się też wyboru z punktu widzenia Plastyka bardzo „egzotyczne”. To jednak, że po naszej szkole można studiować matematykę dowodzi tylko, jak wszechstronne są talenty naszych uczniów i do jak różnych studiów można się przygotować w naszej szkole.
Nie samymi artystami Plastyk żyje!

Sławomir Ludwikowski (absolwent 1980r.) Właściciel agencji reklamowej Studio B&S. Proponuje kompleksową obsługę w zakresie poligrafii.

Zobacz
www.studiobs.toto.pl

Henryk Maciejewski (absolwent 1981r.) tworzy w technikach: olej, akwarela, pastel. Obiektem zainteresowań artysty jest architektura Polski.

Zobacz
akwarele Koszalin

Katarzyna Majewska (absolwentka 1993r.) Prowadzi warsztat Kowalstwa Artystycznego i Metaloplastyki

 

Zobacz
Pracownia artystyczna
ART-GRAF majewska-kowalstwo.pl

Paulina Maksjan (absolwentka 2002r.)

Zobacz
www.paulinamaksjan.pl/

Waldemar Marszałek (ur. 1960r. absolwent 1980r.) Dyplom 1985r. w dyscyplinie grafiki użytkowej. Obecnie profesor zwyczajny, dydaktyk w ASP w Gdańsku. Zajmuje się malarstwem, grafiką artystyczną oraz rysunkiem. Ponad 40 wystaw indywidualnych oraz przeszło 200 wystaw zbiorowych w kraju i za granicą. Jego prace znajdują się w licznych kolekcjach prywatnych i instytucji.
(Informacja pochodzi ze strony waldemarmarszalek.pl)

Zobacz
Strona domowa artysty  waldemarmarszalek.pl

Andrzej Maruszeczko (absolwent 1985r.)
Duet kreatywny Andrzej Maruszeczko i Robert Sieradzki pracują w branży reklamowej od 1991 roku. Są laureatami wielu prestiżowych nagród, w tym Kreatury, Złotych Orłów, a także festiwali Crackfilm i Golden Drum.

Panowie byli założycielami agencji Ad Fabrika odpowiedzialnej za wprowadzenie i relaunch takich marek jak Idea, POP, Sonda, Turek, Cukiernia Mistrza Jana, Herbapol, Garden, "Przekrój". Odpowiadali za kreację i współtworzyli sukces na polskim rynku wielu znanych marek, takich jak Mobil 1, Mercedes, Red Bull, Reuters, British Petroleum, "Viva", Inka, Efferalgan, 10.5, Samsung, Tetley, Fortis Bank, Blend-a-Med, Olmeca Tequila, Tetley i "Avanti". (Podana Informacja pochodzi ze strony media2.pl)

Tomasz Materka (absolwent 1997r.) założyciel firmy Ogród Włoski – Elementy Architektoniczne. Siedziba firmy oraz pracownia znajduję się w Sianowie niedaleko Koszalina.

Zobacz
ogrodwloski.pl

Mokracka Elżbieta

Agencja Reklamowa Elżbiety Mokrackiej DS DIGITAL oferuje pełną obsługę w zakresie reklamy: strony www, ulotki, kalendarze, teczki, teczki firmowe, katalogi, foldery, papiery firmowe, ulotki, katalogi produktów, sesje zdjęciowe..

Zobacz:
www.dsdigital.pl/

Jerzy Nogal pracował jako makieciarz reklam w “Głosie Pomorza”. Później w agencji artystycznej “Bohema” zajmował się organizacją imprez artystyczno-tanecznych i koncertów. W 1993 w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym wraz z grupą przyjaciół ze Państwowej Szkoły Muzycznej współtworzył musical “Fatamorgana?”.
Od 1993 roku związany jest z Gazetą Wyborczą. Początkowo jako fotoreporter koszalińskiej redakcji „Gazeta na Pomorzu”, następnie także jako fotoreporter szczecińskiego wydania tej samej gazety.

Od 1996 roku pracuje jako fotoedytor m.in. ”Magazynu”, „Gazety Wyborczej”, „Wysokich Obcasów” jak również innych wkładek i publikacji wydawnictwa Agora.
Jest współtwórcą polskiej wystawy upamiętniającej upadek muru berlińskiego „Bramy wolności” (Berlin 1999).

Tekst i zdjęcie pochodzi z: http://www.fotopolis.pl/index.php?n=12452&fotoedycja-i-archiwizacja-spotkanie-z-jerzym-nogalem-w-warszawie

Zobacz: www.jerzynogal.com

Norman Łoziński (absolwent 1988r.) autor kilku patentów wzorniczych, między innymi urządzenia sportowo-rehabilitacyjnego znanego pod nazwą PAJĄK, na bazie którego stworzył nowoczesne Centrum Rehabilitacyjno  medyczne NORMAN

Zobacz
www.norman.med.pl

Anna Orska (absolwentka 1995r.) swoje najbardziej artystyczne wizje przedstawia pod autorską marką ORSKA. Projektantka biżuterii niestandardowej, w formie i materiałach, umiejętnie łączy nowe trendy i design ze starymi materiałami. Zgodnie z zasadą upcyklingu odnajduje rzeczy zapomniane, bezużyteczne i pozwala im powrócić w nowej formie. Jej prace budzą podziw, zainteresowanie, intrygują i nie dają się zapomnieć. Zdecydowana większość to unikaty, reszta to wzory limitowane, realizowane w krótkich seriach.

DOŚWIADCZENIE
Wydział Architektury i Wzornictwa Przemysłowego na ASP Poznań
Stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Doktorat na Wydziale Biżuterii ASP Łódź
Wykładowca wyższych uczelni artystycznych
Projekty biżuterii dla firm: W.KRUK, Swarovski, Deni Cle (Informacja pochodzi ze strony orska.pl)

Zobacz
Strona domowa artysty  www.orska.pl

Grzegorz Otulakowski (absolwent 1988)
zajmuje się projektowaniem graficznym

Portfolio:
www.otul.pl

Anna Pawłowska (absolwentka 1991r.)

Zobacz
Portfolio www.annapawlowska.com


https://www.facebook.com/pawdecohttps://www.facebook.com/pawdeco

Pawdeco- artystyczne rękodzieło toreb i akcesoriów

Zobacz:
https://www.facebook.com/pawdeco


"Mam na imię Emil i większość życia spędziłem w lesie. Oczywiście nie dosłownie, ale mieszkając 30 metrów od ściany lasu byłem w nim bardzo częstym gościem. Z tego względu moje zainteresowania oscylują głównie wokół natury, tradycyjnego rzemiosła, rzeźbienia i majsterkowania. Cenię też bardzo piękno unikatowych, wykonanych ręcznie przedmiotów (...)

Specjalizuję się głównie w snycerstwie, biżuterii i przedmiotach ozdobnych, ale lubię podejmować wszelkie wyzwania. W swoich pracach stawiam na indywidualność. Wszystkie wyroby wykonuję własnoręcznie z uwzględnieniem najdrobniejszych detali, używając najlepszych materiałów naturalnych. W swych pracach używam głównie poroża jelenia oraz drewna (buk, dąb, jesion, brzoza, cis, czereśnia, grusza, gatunki egzotyczne). Stosuję także techniki mieszane."
(Tekst pochodzi z: http://www.drewutniaemila.pl/o-drewutni/)

Zobacz:
www.drewutniaemila.pl

magazynsezon.pl/art355,rogownik

Tekst i zdjęcie pochodzi z wzornictwo.tu.koszalin.plTekst i zdjęcie pochodzi z wzornictwo.tu.koszalin.plRafał Podgórski  pracuje jako asystent w pracowni rysunku prof. Elżbiety Kalinowskiej – Motkowicz w Instytucie Wzornictwa przy Politechnice Koszalińskiej. Uukończył Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku 2 2009r.

Rafał Podgórski ma na koncie wiele wystaw, jego prace były prezentowane na ekspozycji finalistów Konkursu malarstwa im. M. Michalika w Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie. Dwa lata temu swój projekt "Symulacja" pokazał na targach nauki w warszawskiej Hali Expo.

Zobacz również: Portfolio Rafała Podgórskiego

 

Elżbieta Polak (Berlik) obecnie pracuje w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu, gdzie prowadzi pracownię plastyczną dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz pracownię tkaniny artystycznej, która niedawno obchodziła swoje XXX lecie.
Gobeliny z jej pracowni prezentowane były na wielu wystawach krajowych i zagranicznych. Brały udział m.in.  w Przeglądach Tkaniny Unikatowej w Bydgoszczy, Turku i Rybniku.
(Zdjęcie pochodzi z: http://www.informacje.kolobrzeg.pl/kultura/item/2728-ela-polak-obchodzila-30-lat-pracy-w-kolobrzeskiej-kulturze)

Zobacz:
Pracownia Tkaniny Artystycznej w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu

Alicja Polechońska (absolwentka 1985r.)

"Malarka, autorka szkiców, rysunków i akwarel. Magister filologii polskiej i klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Po kilku latach przerwy zajęła się malarstwem i rysunkiem. Doskonali rysunek w Akademii Sztuk Pięknych w Brukseli. W swoich pracach przedstawia technikę mieszaną, pastel, akwarele, akryl i olej na płótnie. Inspiracje artystyczne czerpie z obserwacji środowiska i ze swoich przeżyć. Jej obrazy są na pograniczu figuratywnych i abstrakcyjnych.  (...)

Alicja Polechońska jest znana w środowisku artystycznym Akademii Sztuk Pięknych miasta Brukseli, gdzie uczęszcza na zajęcia malarskie i doskonali swój talent artystyczny.

Jej prace są eksponowane w galeriach i ośrodkach kulturalnych, wśród których można wymienić: Miedzynarodowe Targi Sztuki, Sablon, Bibliotekę „ Des Riches Claires”, Bruksela, Rezydencję Diepenbeek, Limbourg, „ Ferme Rose” Uccle, „Pol-Art-Gallery”, Ixelles, Międzynarodowy Festiwal Sztuk Plastycznych, Monastir, Tunezja."
Tekst i zdjęcie pochodzi z :http://www.alicjapolechonska.eu/

Zobacz
http://www.alicjapolechonska.eu/

Dorota Popowicz-Majewska (absolwentka 1991r.)
Grafik, projektant, dekorator wnętrz

Zobacz
majewscy-art.pl

Paweł Prewencki (absolwent 2003r.) twórca filmów animowanych i teledysków. Laureat nagród na festiwalach filmowych w kraju i za granicą.

prewencki.blogspot.com

Krzysztof Rećko-Rapsa (ur. w 1959r. absolwent 1981r.)
Artysta mieszka i tworzy w Koszalinie. Jest założycielem grupy artystycznej TWA, która promowała młodych twórców. Aktualnie często współtworzy duet artystyczny z Aleksie­jem Bogustovem prof. Katedry Sztuk Pięknych Uniwersytetu w Grodnie. Malarz, grafik, członek Związku Polskich Artystów Plastyków i członek Stowarzyszenia Promocji Artystów Wybrzeża ERA-ART w Gdyni.

Jego malarstwo to świat artystycznej fantazji, świat różnorakich skojarzeń. Jak pisał poznański poeta i dziennikarz Krzysztof Styszyński, Rapsa w poszukiwaniu własnej drogi artystycznej kieruje swój wysiłek na spontaniczne, intuicyjne wyraża­nie własnych treści wewnętrznych z prze­sunięciem na drugi plan mimetycznego widzenia świata. (Informacja o artyście pochodzi ze strony www.rapsa.pl)

Zobacz
Strona domowa artysty  www.rapsa.pl

Joanna Rogańska (absolwentka 2007r.)

Zobacz
Portfolio shownd.com/jeordie

Bogusława Różańska (absolwentka 1982r.)  jest nauczycielką plastyki w Zespole Szkół nr 2 w Pile, prezesem Stowarzyszenia Nauczycieli Twórczych „JELO”.

Zobacz
Stowarzyszenie Nauczycieli Twórczych

Marek Rużyk maluje obrazy marynistyczne. Maluje farbami olejnymi na płótnie. 
Tematyką jego prac jest głównie morze: wzburzone , sztormowe, pełne grozy i dynamiki .
Żywioł w swej nieobliczalnej, groźnej naturze, spowite mgłą , okryte nocą , tajemnicze i niedokończone opowieści morskie. Interesuje go przed wszystkim woda, struktura samej wody, światlo, odbicie itp.
Jego prace znajdują się obecnie w prywatnych zbiorach w całej Europie, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie jak również Australii.
Tekst i zdjęcie pochodzi z: http://www.obrazy-olejne.net/opis_artysty.html

Zobacz: www.malarstwoir.pl

Rymaszewska Iwona zajmuje się tkaniną unikatową w technice aplikacji, malarstwem na jedwabiu.

Zobacz:
www.malarstwoir.pl

Mariusz Śmierzewski (absolwent 1984) Projektant wnętrz, prowadzi MS-DESIGN - firmę, której główną działalnością jest projektowanie wnętrz i mebli indywidualnych.

Zobacz
MS-DESIGN

Animacje Cezarego Szadejki z http://vimeo.com/7197692Animacje Cezarego Szadejki z http://vimeo.com/7197692Cezary Szadejko wykonuje wizualizacje architektoniczne i projekty form przemysłowych w grafice 3D.

Anna Szwedowicz (abolwentka 2009r.) Młoda projektantka i studentka WSSiP w Łodzi. Jej buty sygnowane marką KOLLANA inspirowane są sztuką i naturą. Każda para jest ręcznie zdobiona

Zobacz
www.kollana.pinger.pl
artykuł na www.groszki.pl


Wojciech Szwej - fotograf, zamieszkał w Kanadzie, gdzie uzyskał dyplom wydziału Graphic Design & Visual Communication-University of Montreal.
Fotograf Agencji – Image Bank w Kanadzie oraz East News i Forum w Polsce.
Jest laureatem konkursów, uczestnikiem wielu wystaw oraz licznych publikacji fotograficznych w Polsce i na świecie.
(Tekst i zdjęcie pochodzi z: http://www.zpafgdansk.pl/galeria,szwej-wojciech-przemyslaw.html)

Błażej Teliński (ur. w 1990r. absolwent 2010r. profil tkanina artystyczna)
Młody projektant określany jako jeden z najlepiej zapowiadających się polskich projektantów, ma na swoim koncie wiele wyróżnień: Gryf Fashion Show 2009, OFF Fashion w 2008 i 2009, pokaz w ramach Fashion Week w Sopocie i wiele innych. Obecnie student nowopowstałej poznańskiej niepublicznej uczelni School Of Form.
(Informacja pochodzi ze strony telinski.com)

Zobacz
Portfolio  telinski.com
Błażej Teliński na moda.pl
Pokaz mody Błażeja Telińskiego Got Fashion na szczecin24.tv
Błażej Tiliński od przepychu do prostoty obszerny artykuł w magazynie Prestiż

Danuta Tworke-Wojsznis - absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, kierunek - wychowanie plastyczne, dyplom z malarstwa oraz Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Koszalinie, kierunek - formy użytkowe.

Działalność artystyczna - malarstwo - olej, akryl, gwasz, tempera, technika własna oraz sztuka użytkowa m.in. zdobienie szkła i ceramiki oraz grafika komputerowa. Wystawy zbiorowe i indywidualne w kraju i zagranicą, udział w licznych plenerach oraz konkursach.
Opis i zdjęcie pochodzi z www.tworke.netgaleria.pl

Emose Katarzyna Uhunmwangho ukończyła Wydział Wokalno-Aktorski w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.
Od 2009 Związana jest z Teatrem Muzycznym Capitol.


Zobacz: Teatr Muzyczny CAPITOL we wrocławiu

(Zdjęcie pochodzi z http://www.teatr-capitol.pl/o-nas/zespol/45-zespol/aktorzysolisci/768-emose-uhunmwangho)

Beata wachecka (absolwentka 1980r.) - nauczycielka plastyki, historii i filozofii, pasjonatka malarstwa.

Jest aktywnym członkiem Koszalińskiego Klubu Nauczycieli Plastyków - Twórców.
(Zdjęcie pochodzi z: http://www.cen.edu.pl/cen_serwis/userfiles/file/edukacja/edukacja9.pdf)

 

Zobacz:
BIULETYN CENTRUM EDUKACJI NAUCZYCIELI W KOSZALINIE, artykuł SYLWETKI KOSZALIŃSKICH NAUCZYCIELI Z PASJĄ, strona 23

Joanna Wojnarowska (absolwentka 2006r.)


Zobacz: Portfolio

Joanna Wyrzykowska (absolwentka 1992r.)

Ukończyła Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, filologię polską o specjalności dziennikarskiej.

Obecnie jest dziennikarką Telewizji Kablowej Koszalin MAX.
(Zdjęcie pochodzi z: http://tvmax.tkk.net.pl/index.php/joanna-wyrzykowska)

Zobacz: TKK Max

Dawid Żebrowski (ur. w 1986r. absolwent 2005r. profil reklama wizualna)
Absolwent ASP w Krakowie, Wydziału Form Przemysłowych. Dyplom w Pracowni Projektowania Ergonomicznego 2010. Praca dyplomowa Torba listonosza została wyróżniona w Graduation Projects 2009/2010. Projekt wykonany przy współpracy firmy HiMountain i Poczty Polskiej. W roku 2008 studia na Academy of Fine Arts and Design w Ljubljanie w ramach Stypendium Zagranicznego CEEPUS.  Nagroda reddot design award 2011 za projekt Ssaka chirurgicznego Agalabor COMBO w zespole z Pauliną Kordos (PERFEKT Sobierajski).
Szeroki zakres zainteresowań począwszy od ceramiki eksperymentalnej i użytkowej, przez eksperymenty i grę na instrumentach muzycznych po zamiłowanie do sportów z lekka ekstremalnych. W projektowaniu poszukuje rozwiązań przyjaznych użytkownikom ale nie narzucających się. Funkcja, wygoda i przyjemność to jego zdaniem cechy idealnych produktów. (Informacja pochodzi ze strony dawesign.pl)

Zobacz
Portfolio dawesign.pl


Zapraszamy do udziału w konkursie rysunkowo-malarskim uczniow szkól gimnazjalnych. Więcej w regulaminie konkursu!

 

 

biennale 2017 baner

koszalinski grafik kultury

Podstawy projektowania

Snycerstwo

Pracownia rzeźby

Ceramika artystyczna


Tagi: Zespół Szkół Plastycznych w Koszalinie, szkoła plastyczna, Koszalin, gimnazja w Koszalinie, plastyk, uczniowie plastyka, biennale, lp, ossp, zsp, Władysław Hasior, gimnazjum plastyczne, przegląd szkół plastycznych, liceum ogólnokształcące, gimnazjum, szkoły w Koszalinie, egzaminy do plastyka, liceum plastyczne w Koszalinie, konkursy plastyczne, matura, rysunek, malarstwo, rzeźba, ceramika, reklama wizualna, snycerstwo, tkanina artystyczna, fotografia, liternictwo, projektowanie, historia sztuki, plastyk koszalin, wyprzedarz prac, artysta plastyk, dyplomy, przeglad rysunku malarstwa rzeźby


kbp 

Rysunek i malarstwo

Galeria DYPLOMY 2015

Tkanina artystyczna

Projektowanie graficzne

Fotografia