Rozstrzygnięto konkurs na logo Roku Koszalińskiej Kultury. 
Wydział Kultury i Spraw Społecznych zwrócił się do Zespołu Szkół Plastycznych im. Władysława Hasiora w Koszalinie z propozycją zorganizowania wewnętrznego konkursu na stworzenie znaku graficznego, który będzie firmował Rok Koszalińskiej Kultury.

źródło fot. Rzecznik Urzędu Miasta Koszalinźródło fot. Rzecznik Urzędu Miasta Koszalin

Uczniowie naszej szkoły pod nadzorem swoich opiekunów przygotowali wiele interesujących propozycji. Wybór tego jedynego znaku nie był łatwy, do ostatniej chwili trwały dyskusje jury.
22 kwietnia 2021 roku Rada Miejska w Koszalinie podjęła Uchwałę w sprawie organizacji obchodów Roku Koszalińskiej Kultury. Jest to odpowiedź na wniosek Rady Kultury przy Prezydencie Miasta.


Rozstrzygnięto XX Ogólnopolski Konkurs Fotografii Dzieci i Młodzieży „Człowiek, Świat, Przyroda”. 

Zuzanna Siergiej - Zamknięta naturaZuzanna Siergiej - Zamknięta natura


Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny w Kownie organizowany jest przez Kaunas Youth Mass Media Centre oraz Kaunas Students Technical Creation Center. Każdego roku konkurs odbywa się pod hasłem "Young Man in XXI Century". W 13. odsłonie konkursu zaprezentowało swoje prace 279 fotografów w liczbie 1957 fotografii. W grupie tegorocznych uczestników znaleźli się obywatele: Białorusi, Estonii, Litwy, Łotwy, Polski, Rosji, Ukrainy a także z Chin.

Wśród laureatów znalazł się nasz uczeń Nikodem Kin (z klasy IIA). Otrzymał on wyróżnienie w kategorii wiekowej 12-16 lat.

Young Man in XXI Century to konkurs, w którym prace oceniane są przez artystów fotografików i wykładowców fotografii. Od lat nagradzane w nim prace prezentują wyjątkowo wysoki poziom artystyczny. Uczestnicy zgłaszają prace w trzech grupach wiekowych: 12-16, 17-19, 20 - 29 lat. Nagrody w tegorocznej edycji przyznane zostaną w czerwcu 2021 w siedzibie organizatora.

Nikodem do konkursu przygotowywał się podczas zajęć ze specjalizacji z Katarzyną Gwardiak-Kocur nauczycielką prowadzącą pracownię fotografii artystycznej w naszej szkole.

Serdecznie gratulujemy życząc Nikodemowi dalszych sukcesów!


Organizatorem konkursu "Witkacy i ja 2020" jest Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku oraz Szkoła Podstawowa nr 3 im. Janusza Korczaka w Słupsku. Na XIII edycję konkursu plastyczno-fotograficznego; "Witkacy i ja" wpłynęło ogółem 276 prace z 27 szkół podstawowych, szkół średnich, liceów plastycznych i placówek kulturalnych w tym 150 prac plastycznych i 126 fotografii. Jedną z laureatek została Martyna Dyrcz (z klasy 3B), otrzymując: Nagrodę Prezesa Fundacji „Indygo” i słupskiej grupy „Witkacy cacy cacy” w Słupsku. Martyna na co dzień pracuje w pracowni malarstwa i rysunku Pawła Rogalskiego.


Serdecznie gratulujemy!

 

 

 

 

W XVII OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE LITERACKIM „Obraz a słowo. Literacki opis dzieła malarskiego” DOMINIKA WARCHULSKA otrzymała wyróżnienie honorowe w kategorii formalnej. W tym roku tematem analizy był obraz Wacława Borowskiego „Nad wodą” znajdujący się w zbiorach Muzeum Górnośląskiego. Organizatorzy podkreślają szczególnie wysoki poziom tegorocznej edycji. Rangę konkursu  podkreśla fakt, że odbywa się on pod patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej.

Więcej na stronie internetowej muzeum: https://muzeum.bytom.pl/?p=20362

 

Serdecznie gratulujemy laureatom!

 

 

 

Nasze uczennice zostały laureatkami XIX Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Inne spojrzenie” organizowanego przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu. „Życie bajką jest” to temat przewodni tegorocznej edycji. Na konkurs napływa co roku kilka tysięcy prac dzieci i młodzieży z całego świata. MAJA ADAMETZ otrzymała nagrodę, natomiast LILIANA MALESZAK wyróżnienie. Prace zostały wykonane pod kierunkiem Ingi Marciszuk – Mazur.Maja Adametz NAGRODAMaja Adametz NAGRODA

XIII Ogólnopolski Konkurs Rzeźbiarski dla Dzieci i Młodzieży im. Stanisława Zagajewskiego miał w tym roku wyjątkowy charakter. Prace zgłaszane do konkursu oceniane były w dwóch kategoriach. Pierwsza to prace wykonane na miejscu, zgłoszono ich 44 sztuki. Druga kategoria prac to prace nadesłane bezpośrednio do organizatora w liczbie 64 rzeźb.
Dnia 19 lutego jury konkursu złożone z przedstawicieli Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej, gdzie znajduje się stała ekspozycja oraz magazyn rzeźb Stanisława Zagajewskiego, oraz przedstawiciele Centrum Kultury „Browar B.” przyznało 20 nagród i 24 wyróżnienia. Jednym z nagrodzonych w konkursie, w kategorii szkół ponadpodstawowych oraz prac nadesłanych (realizowanych poza miejscem przeprowadzania konkursu), został nasz uczeń Tomasz Wróblewski z klasy VG. Tomasz otrzymał pierwszą nagrodę w swojej kategorii. Wyróżniona w tej samej kategorii została także Aleksandra Bałdowska z klasy IIB.

 

Uczniów do konkursu przygotowała pani Dorota Śnieg - nauczycielka prowadząca pracownię rzeźby i ceramiki artystycznej w naszej szkole.

Serdecznie gratulujemy laureatom życząc im dalszych sukcesów!

W dniach 13-14 kwietnia 2021 odbyły się centralne eliminacje Olimpiady Artystycznej, podczas których naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy IVB - Antonina Sajek.

W tym roku wszystkie etapy Olimpiady miały zdalny charakter, eliminacje centralne odbyły się za pomocą platformy Zoom. Do tego etapu dochodzą uczniowie, którzy z obu części egzaminu pisemnego uzyskali łącznie 20 pkt, w tym minimum 5 pkt. z opisu dzieła.

Finał Olimpiady odbył się 15 kwietnia 2021 roku o 17:00. Podczas ogłaszania wyników w gronie wyróżnionych finalistów znalazła się podopieczna pani Ingi Marciszuk-Mazur, tegoroczna maturzystka, Antonina Sajek.

Olimpiada Artystyczna szczyci się długą tradycją – pierwsze eliminacje przeprowadzano w 1976 roku. Do 2004 roku organizatorem olimpiady było Muzeum Narodowe w Warszawie, a od 2004 roku jej organizację przejęło – powołane do tych celów – Stowarzyszenie Przyjaciół Olimpiady Artystycznej z siedzibą w Muzeum Narodowym w Warszawie. Olimpiada Artystyczna jest adresowana do uczniów szkół ponadgimnazjalnych interesujących się sztuką – plastyką lub muzyką.

Więcej na: https://olimpiada-artystyczna.pl/o-konkursie/

Facebook - oficjalny profil OAFacebook - oficjalny profil OA

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, ich nauczycielom i rodzicom. Szczególne gratulacje wysyłamy uczniom naszej szkoły, którzy przygotowywali się do udziału w tegorocznej edycji.

Jury XV Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Świat w Obiektywie" w dniu 9 marca 2021 roku dokonało oceny nadesłanych prac i wyłoniło laureatów w poszczególnych kategoriach.

Konkurs organizowany jest W gronie nagrodzonych znależli się nasi uczniowie:
w kategorii „PRZYRODA WOKÓŁ NAS”
II nagroda – Maciej  Karkoszka z klasy IIC
wyróżnienie - Szymon Bednarek z klasy IB

Maciej Karkoszka - Lux sferyMaciej Karkoszka - Lux sfery

Uczniowie naszej szkoły licznie wzięli udział w IX edycji konkursu fotograficznego 'Wokół nas-ludzie, miejsca, sytuacje". Konkurs realizowany jest przez Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie w ramach programu "Pomorze Zachodnie - TO-MY!" W kategorii szkół ponadpodstawowych nasi uczniowie kolejno znaleźli się na lokatach:

1. Dominik Derewecki (klasa IIA) z pracą „Portret odbity”

Dominik Derewecki - Portret odbiy.Dominik Derewecki - Portret odbiy.

 

Plener fotograficzny: Tradycja i nowoczesność w Krakowie 21-26.09.2020. Rydet, Beksiński, Bułhak kontra fotografia XXI wieku.

Grupa 10 uczennic wraz z opiekunką Katarzyną Gwardiak-Kocur we wrześniu 2020 roku udała się do Krakowa na planowany od początku roku plener.
Założeniem pleneru fotograficznego pt. Tradycja i nowoczesność w Krakowie. Rydet, Beksiński, Bułhak kontra fotografia XXI wieku było stworzenie prac nawiązujących do twórczości  trzech znanych polskich artystów fotografików. Przed wyjazdem więc uczennice przygotowały i przedstawiły prezentacje na temat życia i twórczości wymienionych artystów. Następnie podczas pleneru wykonywały fotografie nawiązujące do ich działalności w wybrany przez siebie sposób.

Poszukiwałyśmy:
- pejzaży miejskich w stylu piktorialnym na podobieństwo fotografii Jana Bułhaka;
- socjologicznych portretów mieszkańców Krakowa – inspirując się Zapisem Socjologicznym stworzonym przez Zofię Rydet;
- awangardowych kadrów nawiązując do twórczości fotograficznej Zdzisława Beksińskiego.

W ciągu 6 dni doświadczałyśmy atmosfery pięknego miasta, korzystałyśmy z zaplanowanych prelekcji, oglądałyśmy wystawy fotografii oraz malarstwa, zwiedzałyśmy. Najważniejsze dla nas podczas wyjazdu były jednak działania fotograficzne. Od wschodu do zachodu słońca nie rozstawałyśmy się z aparatami.
Kolejne dni przynosiły nowe doznania i obserwacje.

 

Uczestniczkami pleneru były następujące uczennice:

(kliknij portret i oglądaj autorskie albumy fotograficzne)

Majewska Weronika (IIIB)

Głusek Michalina (IIIA)

Kłus-Szczeblewska Amelia

Sztandarska Zuzanna (IIIA)

Marczyńska Zuzanna (IIIC)

Bestrzyńska Martyna (IIA)

Możdżeń Julia (IIIC)

Stępień Nikola (IIB)

Sontowska Milena (IIA)

Gratulacje dla naszych uczennic: Aleksandry Bałdowskiej, Zuzanny Szewel i Anny Góreckiej! Otrzymały one I, II i III miejsce w X Międzynarodowym Konkurskie Plastycznym "Przyroda w Kolorach" w
kategorii formy przestrzenne, powyżej 17 lat. Organizatorem jest MDK w Krakowie. Na konkurs nadesłano 1433 prace, najwięcej z Polski, Chin (Hong Kong) oraz Ukrainy.

Do konkursu przygotowali ich nauczycielke rzeźby i ceramiki: Dorota Śnieg oraz Tomasz Szymichowski.

Aleksandra BałdowskaAleksandra BałdowskaAnna GóreckaAnna Górecka

 

W VI Międzynarodowym Biennale Miniatury, organizowanym przez Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie oraz Prywatną Ogólnokształcącą Szkołę Sztuk Pięknych we Włocławku, pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, uczniowie naszej szkoły zdobyli niemal wszystko, co było do zdobycia. Spośród nadesłanych prawie 400 prac ze szkół plastycznych z Polski, Białorusi, Litwy, Ukrainy i Rumunii, uczniowie Zespołu Szkół Plastycznych im. Władysława Hasiora w Koszalinie zdobyli nagrody w następujących kategoriach:


W kategorii tkanina artystyczna:
I nagroda – Paweł Gołaszewski, Szkicownik z wojny
II nagroda – Weronika Kozak, Tęsknię
III nagroda – Natalia Mokwa, Ludzie 1920
Wyróżnienie – Patrycja Sawerska, Wojenny chaos


W kategorii formy przestrzenne
I nagroda – Aleksandra Bałdowska, Bitwa Warszawska
II nagroda – Katarzyna Gomułka, Na pomniku
Wyróżnienie – Karina Tiupin-Szulc, Memoria


W kategorii rysunek i grafika:
Wyróżnienie – Zuzanna Todorowska, Wojna polsko-bolszewicka


Wszystkim nagrodzonym oraz ich nauczycielom serdecznie gratulujemy!!!

Zaprpraszamy również do obejrzenia wszystkich nagrodzonych prac na stronie organizatora: http://possp.pl/albumy/2020-11-19_wystawa/

Rozstrzygnięto V edycję Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Pejzaże Miast - Bramy". Organizatorem tego wydarzenia jest Zespół Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego im. Jana Cybisa w Opolu. Do konkursu zgłoszono 273 prace z 23 szkół plastycznych. Konkurs ma formę biennale pod hasłem “Pejzaże miast – Bramy”. Obejmuje on tematy określające elementy przestrzeni miejskiej. Celem konkursu jest plastyczna aktywizacja młodzieży szkół plastycznych przez zwrócenie uwagi na metaforę jaką stanowi miasto z całym bogactwem odniesień do własnych doświadczeń, obserwacji, przeżyć i emocji w tej edycji skupionych głównie wokół tematu BRAMY.

Podczas obrad jury w dniu 26.10.2020 wyłoniono laureatów konkursu. Wśród nich znalazła się nasza uczennica Zuzanna Siergiej z klasy IIIC. Otrzymała ona II NAGRODĘ. Opiekunem artystycznym Zuzy jest Tadeusz Walczak, nauczyciel rysunku i malarstwa.

 

Do wystawy pokonkursowej zakwalifikowano również prace:
Izabeli Papis
Mileny Paszuli
Julii Masłowskiej
Hanny Ziarkowskiej

 

Wszystkim laureatom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy!

Rozstrzygnięto V Ogólnopolski Konkurs Plastyczno - Fotograficzno - Filmowy pt. „JA” w Słupsku. Organizatorem tego wydarzenia jest Zespoł Szkół Technicznych w Słupsku a honorowy patronat nad konkursem objęła Prezydentka Miasta Słupska Krystyna Danilecka-Wojewódzka. Na konkurs wpłynęły łącznie 232 prace. Spośród  110 prac plastycznych komisja nagrodziła 10, a 43 zakwalifikowała na wystawę pokonkursową on-line. W grupie 115 prac fotograficznych nagrodziła 6, a 12 zakwalifikowała na ww. wystawę. Spośród 7 filmów wyłoniono 3 laureatów.

Uczniowie naszej szkoły znaleźli się w grupie laureatów konkursu. Kolejno:

1) W kategorii FOTOGRAFICZNEJ - Kategoria szkoły plastyczne
EX AEQUO I MIEJSCE: otrzymały AMELIA KŁUS - SZCZEBLEWSKA i JULIA MOŻDŹEŃ. Opiekunką uczennic jest nauczycielka fotografii Katarzyna Gwardiak – Kocur.

I miejsce - Julia Możdżeń I miejsce - Julia Możdżeń

Rozstrzygnięto konkurs fotograficzny zorganizowany przez koszalińską uczelnię pt. "Mam oko na Politechnikę". W gronie laureatów znaleźli się nasi uczniowie: Martyna Bestrzyńka, Dominik Derewecki i Maciej Karkoszka, otrzymując równorzędne WYRÓŻNIENIA. Na konkurs wpłynęło 60 fotografii zrealizowanych przez 60 autorów.

Martyna BestrzyńskaMartyna Bestrzyńska

 

KALENDARZ
na rok szkolny 2022/2023
POBIERZ


 PLAN LEKCJI

POBIERZ


STATUT
POBIERZ

 


 Protokół XV Biennale Rysunku i Malarstwa Klas Młodszych Szkół Plastycznych w Koszalinie

POBIERZ

 


 

 

 

 

Podstawy projektowania

Snycerstwo

Pracownia rzeźby

Ceramika artystyczna

Rysunek i malarstwo

Tkanina artystyczna

Projektowanie graficzne

Fotografia


Tagi: Zespół Szkół Plastycznych w Koszalinie, szkoła plastyczna, Koszalin, gimnazja w Koszalinie, plastyk, uczniowie plastyka, biennale, lp, ossp, zsp, Władysław Hasior, gimnazjum plastyczne, przegląd szkół plastycznych, liceum ogólnokształcące, gimnazjum, szkoły w Koszalinie, egzaminy do plastyka, liceum plastyczne w Koszalinie, konkursy plastyczne, matura, rysunek, malarstwo, rzeźba, ceramika, reklama wizualna, snycerstwo, tkanina artystyczna, fotografia, liternictwo, projektowanie, historia sztuki, plastyk koszalin, wyprzedarz prac, artysta plastyk, dyplomy, przeglad rysunku malarstwa rzeźby


Zaloguj się

Projekt MKiDN - informacja