Pod koniec maja 2022 roku ogłoszono wyniki VI Ogólnopolskiego Konkursu fotograficznego pod tytułem "DECYDUJĄCY MOMENT 2022". Organizatorem tego wydarzenia jest Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu. Na konkurs zgłoszono 186 prac fotograficznych. Tematem konkursu jest szerokie pojęcie „decydującego momentu” w fotografii reportażowej, odnoszące się do twórczości wybitnego fotoreportera XX wieku Henri Cartier - Bressona. „Decydujący moment” Cartier - Bressona, to ułamek sekundy, który wyraża kwintesencję danej chwili, gdy jawi się ona jako doskonała całość. Zadaniem konkursowym było wykonanie zdjęcia, które powinno streszczać zdarzenia w ich kulminacyjnym momencie - tak przypadkowe, jak i przewidywalne.

Maciej Karkoszka - WolnośćMaciej Karkoszka - Wolność

Konkurs adresowany był do dzieci i młodzieży (do lat 24) w trzech kategoriach wiekowych. W kategorii wiekowej 15-19 lat nasz uczeń Maciej Karkoszka (IIIC) otrzymał I nagrodę za pracę pt. "Wolność". Maciej fotograficznie rozwija sią pod opieką Katarzyny Gwardiak-Kocur.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

 

 

126 młodych fotografów z Estonii, Litwy, Łotwy, Polski, Rosji i Ukrainy wzięło udział w XIV edycji Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego organizowanego przez Młodzieżowe Mass-media Centrum w Kownie (Litwa). Na konkurs nadesłano 1112 prac fotograficznych. Współorganizatorem tego wydarzenia jest Związek Litewskich Artystów Fotografików Oddziału Kaunas.

Wśród nagrodzonych znalazła się Amelia Kłus-Szczeblewska, uczennica klasy IIIC. W ramach konkursu Amelia zaproponowała autorską serię fotografii pod tytułem "Identities (and lack of theveof)". Za swoją pracę otrzymała II nagrodę w kategorii wiekowej 17-19 lat.

 

Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Piotra Potworowskiego w Poznaniu po raz drugi zorganizowało Ogólnopolskie Biennale Fotografii Użytkowej. Patronat nad konkursem sprawuje Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie. Tegoroczny konkurs obywał się pod hasłem "Wizerunek". Na konkurs nadesłano 599 prac autorstwa 267 uczniów z 23 szkół z całej Polski. Jury konkursu w składzie prof. dr hab. Andrzej Florkowski / Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu , dr Janusz Oleksa / Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu oraz Adrian Wykrota / kurator, założyciel galerii PIX.HOUSE wyłoniło laureatów.

Wśród nagrodzonych znalazła się nasza uczennica Amelia Kłus-Szczeblewska (klasa IIIC), która za swój cykl prac wyróżniona została PIERWSZĄ nagrodą. Na konkurs uczniowie naszej szkoły przygotowywali się pod okiem nauczycielki fotografii artystycznej, Katarzyny Gwardiak-Kocur.

 

W imieniu organizatorów zapraszamy na wystawę, która odbędzie się we wrześniu w galerii PIX.HOUSE w Poznaniu.
Serdeczne gratulacje dla laureatów konkursu!

 

28 maja 2022 roku wręczono nagrody laureatom VI Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego pt. "Obiektywnie o dzieciach". Wydarzenie organizowane jest przez Stowarzyszenie „Zakorzenieni w kulturze” przy współudziale Domu Kultury „Sokół” pod patronatem Burmistrza Strzyżowa. Jury konkursu postanowiło łącznie przyznać 10 nagród i wyróżnień. W grupie wiekowej do lat 18 pierwszą nagrodę otrzymała Julia Golan (klasa IIIB). Na konkurs zgłoszono 156 fotografii.

piątek, 27 maja 2022 15:42

CHARYTATYWNA SPRZEDAŻ PRAC UCZNIÓW

Napisane przez

chatytatywna sprzedaz plakatchatytatywna sprzedaz plakat

Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły 9 czerwca w godz. 14 - 19 na SPRZEDAŻ PRAC UCZNIÓW.

W XXI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego "Człowiek, świat, przyroda" zgłoszono 1919 zdjęć 481 autorów z całej Polski.

Wyróżnienie, ufundowane przez hurtownię Kacper, otrzymała nasza uczennica Julia Golan (IIIB). Doceniona została jej fotografia pt. "Lecimy ku zdobyczy".

środa, 11 maja 2022 15:14

Sam na Sam z Władysławem Hasiorem

Napisane przez

Z okazji 94 urodzin Władysława Hasiora patrona naszej szkoły, które przypadają na 14 maja, szkoła organizuje w piątek 13 maja 2022 r. kilka wydarzeń, które mają na celu upamietnić i przybliżyć postać tego wybitnego artysty

Piątek 13 maja 2022 r. z okazji urodzin Patrona naszej szkoły, odbędzie się konkurs wiedzy na temat życia i twórczości Władysława Hasiora.

Na XXVI Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Mój Świat” pt. „Futurystyczne Opowieści”, zorganizowanym przez Dzielnicowy Dom Kultury „Bronowice” w Lublinie,  napłynęło 1035 prace z 115 ośrodków oraz 32 zgłoszenia indywidualne z Polski, Ukrainy, Tajwanu, Chin, Litwy i Rosji


Wspomnienia Niemców i Polaków dają ponury obraz zachowania żołnierzy Armii Czerwonej wobec ludności niemieckiej i przybywających po zakończeniu działań wojennych na Pomorze Zachodnie, polskich osadników. Ten obraz potwierdzają  badacze historii. Zapraszamy do lektury artukułu naszego nauczyciela historii dr Zenona Kachnicza pt. "Sowieci na Pomorzu Zachodnim".

   

poniedziałek, 25 kwietnia 2022 12:00

Spotkanie wielkanocne

Napisała


Spotkanie wielkanocne w naszej szkole. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.

  fot. Katarzyna Gwardiak-Kocur

środa, 27 kwietnia 2022 14:55

Szkolny Konkurs Recytatorski

Napisane przez

 

Wiosna w artystycznym wydaniu... a może sztuka w wiosennej aurze...? Jak by tego nie nazwać, jedno jest pewne: wiosna odłoniła dziś swoje najpiękniejsze oblicze, i to nie jedno!

W środę, 27 kwietnia 2022 r. odbył się w Plastyku konkurs recytatorski
pn. „Wiosna, ach to ty”. Wzięło w nim udział kilkanaście uczennic, jurorzy – wszyscy poloniści naszej szkoły – nie mieli łatwego zadania, gdyż zdecydowana większość recytacji ujawniała wysoki kunszt i świetny warsztat aktorski, a zdenerowanie uczestniczek było prawie niewidoczne.
Po nieco burzliwych, ale szybkich obradach jury postanowiło przyznać trzy nagrody i dwa wyróżnienia.
Najlepszą recytatorką okazała się uczennica z kalsy Ia Ingrid Rutkowska. I nagrodę zapewniła sobie niezwykłą interpretacją piosenki Taco Hemingway'a 900729. Nagrodę II wyśpiewała Amelia Januszewska z klasy IIIa. Amelka zaprezentowała swój własny utwór pt. Wiosna naszych uczuć. III nagroda zaś powędrowała do Wiktorii Marczak z klasy IIIb za interpretację wiersza Wisławy Szymborskiej Nic dwa razy. Dwa rónorzędne wyróżnienia Jury przyznało Zuzannie Wruszczak z klasy Ib za przedstawienie swojego własnego wiersza pt. Słabo oświetlone ulice oraz Weronice Witowskiej z klasy Ib za wykonanie utworu Krzysztofa Kamila Baczyńskiego Nie stój u ciemnych świata wód.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, a zwłaszcza laureatom! Byliście naprawdę znakomici!

W kwietniu 2021 roku otworzono dziesiątą, jubileuszową, edycję Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Geografia – proces, forma, obiekt”. Konkurs objęli honorowym patronatem Pan Dziekan Wydziału Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego dr hab. Bogdan Włodarczyk, prof. UŁ oraz Polskie Towarzystwo Geograficzne. Konkurs zorganizowany był przez Wydział Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego.
Tematem konkursu jest przedstawienie zjawisk zachodzących w środowisku geograficznym, zarówno naturalnych, jak i uwarunkowanych działalnością człowieka. Zjawiska te mogą mieć charakter uchwyconych na fotografii procesów, form lub obiektów.

W tej edycji do konkursu zgłoszono 470 fotografii, autorstwa 116 uczniów i studentów.

Miło nam poinformować, że dwie uczennice klasy 3b - Linda Flaczyńska i Adrianna Walczak - zdobyły nagrody w konkursie poetyckim Koszalińska Niezapominajka 2022.
Uroczyste wręczenie nagród i finał imprezy odbędą się 13 maja o godzinie 17:00 w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej.

19 marca 2022 roku odbyły się uroczyste obrady Jury IX Międzynarodowego Konkursu Międzykulturowe poszukiwania w sztuce „Only Water” w siedzibie Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych im. Tadeusza Makowskiego w Łodzi.

 


Jak odszukać na niebie Gwiazdę Polarną, jaka jest temperatura Słońca na te i wiele innych pytań uzyskali odpowiedź uczniowie podczas lekcji astronomii w koszalińskim obserwatorium. Przygoda w obserwatorium była żywą lekcją geografii i przyrody, za pomocą nowoczesnych narzędzi dydaktycznych pozwaliła na pokazanie w ciekawy sposób zjawisk astronomicznych zachodzących na niebie oraz zilustrowała prawa fizyczne rządzące ruchem ciał niebieskich.

fot. Obserwatorium w Koszaliniefot. Obserwatorium w Koszalinie

poniedziałek, 28 marca 2022 19:47

Pierwszy dzień wiosny

Napisała


W poniedziałek, 21 marca 2022 roku nauczyciele języków obcych naszej szkoły zaprosili wszystkich uczniów na turniej językowy ANGLO-FRANCO-GERMANOFONIĘ. Uczniowie brali udział w licznych konkurencjach lingwistycznych.

fot. Katarzyna Gwardiak-Kocur, uczennica Kinga Kucharskafot. Katarzyna Gwardiak-Kocur, uczennica Kinga Kucharska

Prowadzący nauczyciele: Małgorzata Antoniak, Paulina Byrzykowska, Leszek Krupa oraz Jolanta Uhunmwangho. Występowali: Amelia Januszewska klasa IIIA oraz Emil Borowik klasa IIC. Fotografowały: Kinga Kucharska klasa IIB oraz Katarzyna Gwardiak-Kocur. Nadzór techniczny: Dariusz Barszczowski. Asystentki prowadzących: Julia, Natalia i Ada z klasy IIIB.

  fot. Katarzyna Gwardiak-Kocur

  fot. Katarzyna Gwardiak-Kocur


21 marca 2022 roku ogłoszono wyniki konkursu fotograficznego "Pomorze Zachodnie - to MY". Konkurs co roku organizuje Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie. Konkurs funkcjonuje pod nazwą "Wokół nas , ludzie, miejsca sytuacje". Na liście osób nagrodzonych znalazła się nasza uczennica Julia Golan (uczennica klasy IIIB), która za swoją pracę otrzymała wyróżnienie.

Julia Golan - Ostry wzlotJulia Golan - Ostry wzlot

  fot. Katarzyna Gwardiak-Kocur

Dnia 30 marca 2022 roku w Filharmonii Koszalińskiej odbyła XII Gala Koszalińskiej Kultury. To pierwsza gala kultury, jaka odbyła się po dwóch latach wywołanej pandemią przerwy. W tym roku kapituła Nagrody Prezydenta Miasta rozpatrzyła 43 wnioski o przyznanie laurów za osiągnięcia w dziedzinie tworzenia, upowszechniania i ochrony kultury. W gronie wyróżnionych znalazło się 29 kandydatów.


Wśród laureatów znaleźli się dwaj uczniowie oraz dwie absolwentki Zespołu Szkół Plastycznych im. Władysława Hasiora w Koszalinie. Nagrody II stopnia za osiągnięcia w dziedzinie kultury (dzieci i młodzież) otrzymali:
- Nikodem Kin - uczeń klasy IIIA, nagrodę otrzymał za osiągięcia w dziedzinie fotografii;
- Maciej Karkoszka - uczeń klasy IIIC, nagrodę otrzymał za osiągięcia w dziedzinie fotografii;
- Antonina Sajek - absolwentka, otrzymała nagrodę za sukcesy z dziedziny historii sztuki.

Uczniowie pracowali pod opieką nauczycielek: Ingi Marciszuk-Mazur (historia sztuki) i Katarzyny Gwardiak-Kocur (fotografia).

Od lewej: Maciej Karkoszka i Nikodem KinOd lewej: Maciej Karkoszka i Nikodem Kin


Miło nam poinformować o sukcesie naszej uczennicy, Katarzyny Liśniewskiej z klasy 3c, która została wyróżniona w konkursie fotograficznym "Baczyński bez filtra" w kategorii szkół ponadpodstawowych.
Zadaniem uczestników konkursu było dokonanie fotograficznej interpretacji wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. W konkursie wyróżnione zostały aż dwie prace Kasi: „Ślepe podążanie” jako interpretacja wiersza „Dokąd to jeszcze” oraz „Blask ufności” jako interpretacja wiersza „Świętość". 

„Blask ufności”„Blask ufności”

QUIZ WIEDZY O SZTUCE SZTUKA NA WESOŁOQUIZ WIEDZY O SZTUCE SZTUKA NA WESOŁO

Quiz z wiedzy o sztuce SZTUKA NA WESOŁO dobiegł końca. Wyniki konkursu znajdziecie w poniższym odnośniku.

 

1 marca w Polsce obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Ustanowione 11 lat temu święto jest poświęcone żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, którzy przeciwstawili się sowieckiej agresji i reżimowi komunistycznemu. Nawiązując do wydarzeń sprzed lat przedstawiamy artykuł dr Zenona Kachnicza poświęcony koszalińskiej grupie dziewcząt, która swoim programem nawiązywała do tradycji walk Armii Krajowej. 
   

 

75 lat temu, 19 stycznia1947r. w Polsce obyły się wybory do Sejmu Ustawodawczego. Zostały sfałszowane i komuniści stworzyli warunki dla pełnego podporządkowania społeczeństwa. Te wybory położyły kres nadziejom na wolną demokratyczną Polskę. Nadeszły stalinowskie mroczne czasy. Pamiętamy o katach i ofiarach. W załączeniu krótka historia tych wydarzeń.

wtorek, 11 stycznia 2022 10:35

Światowa - Multisensoryczna wystawa Van Gogha

Napisane przez

UWAGA, UWAGA!
18 stycznia organizujemy jednodniową wycieczkę do Warszawy, na Multisensoryczną wystawę Van Gogha! https://wystawavangogh.pl/

https://www.warszawa.pl/kultura/van-gogh-alive-the-experience/

Czasu mało, ale wydarzy się za to bardzo dużo:

Z przyjemnością ogłaszamy, że w 46. Olimpiadzie Artystycznej z historii sztuki do eliminacji okręgowych zakwalifikowała się Natalia Pierzynowska, uczennica klasy 3b. Nauczycielem prowadzącym jest pan Tomasz Majerski, historyk sztuki.
W konkursie uczestniczyli również: Wiktor Bienias, Anna Górecka i Natalia Zaleska (wszyscy 3c), którzy uzyskali wysoką punktację w etapie szkolnym. Wszystkim serdecznie gratulujemy, a Natalii życzymy powodzenia w kolejnej fazie olimpiady.

W dniu 22 grudnia 2021 roku ogłoszono wyniki XIV Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego pod tytułem „Dzieła Mistrzów Inspiracją Współczesnej Fotografii”. Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 13 – 25 lat. W tym roku na konkurs zgłoszono 364 fotografie inspirowane dziełami mistrzów uznanych za wybitnych przedstawicieli swojej epoki w dziedzinie sztuk wizualnych.

W dniu 3.12.2021 r zostały ogłoszone wyniki Międzynarodowego Konkursu Plastyczno – Fotograficznego „Astronomia Art” organizowanego przez Kino Sferyczne Planetarium Wydziału Nauk Ścisłych, Przyrodniczych i Technicznych
Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie i Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Zdobywców Przestworzy w Częstochowie.

W dniu 1 lutego 2022 r. w Zespole Szkół Plastycznych im. Władysława Hasiora w Koszalinie odbyło się rozstrzygnięcie

II etapu OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „OŁÓWKIEM I PĘDZLEM - CO BY BYŁO GDYBY...”.

poniedziałek, 06 grudnia 2021 09:32

SPOTKANIE AUTORSKIE Z MAJĄ MARKOWSKĄ

Napisane przez

Maja Markowska fot. Bogumiła WresiłoMaja Markowska fot. Bogumiła Wresiło

We wtorek 07.12.2021r. uczniowie i nauczyciele naszej szkoły zaproszeni są na spotkanie i pokaz filmu Mai Markowskiej, naszej absolwentki z 2012 roku. 

Ogólnopolski konkurs fotograficzny "Mój Gdańsk" to konkurs adresowany do osób zainteresowanych uwiecznianiem odsłon życia miasta, różnorodności jego krajobrazu oraz historii – tych wielkich i tych małych. Organizatorem konkursu było Muzeum Gdańska. W drugiej edycji konkursu nagrodzono jedenaście najciekawszych prac z prawie 400 propozycji nadesłanych przez uczestników z całej Polski.

sobota, 27 listopada 2021 19:34

Wyjście integracyjne klasy 1c

Napisał


Gdy wychowawcą klasy jest wuefista to nigdy nie wiadomo, czy wyjście klasowe ma charakter spotkania integracyjnego, czy alternatywnej formy realizacji wychowania fizycznego.
A gdy tym wychowawcą-wuefistą jest p. Łukasz Drożdżal to pewnym jest, że to i jedno i drugie - zwłaszcza, gdy równocześnie trafią się jeszcze urodziny jednej z uczennic.
Taki charakter miało też ostatnie wyjście klasy 1c, która między pizzą a grą w kręgle świętowała 15. urodziny Pauliny Kaczmarek.

piątek, 26 listopada 2021 15:56

Siódme urodziny Szkolnego DKF-u

Napisał

(okolicznościowy plakat autorstwa Anny Maciejczyk)(okolicznościowy plakat autorstwa Anny Maciejczyk)

Równo siedem lat temu - 26 listopada 2014 roku - w Plastyku odbył się pierwszy wieczór filmowy, który zainaugurował działanie Szkolnego DKF-u, który nieprzerwanie gromadzi zainteresowanych kinem uczniów po dziś dzień.

Adrianna Wiącek, Natalia Prychła, Emil Borowik, Hubert Wygoda zdobyli równorzędne nagrody w 7 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Słowem malowane” 2021.

wtorek, 23 listopada 2021 12:27

SUKCES NASZEJ NAUCZYCIELKI MAŁGORZATY ZELEK

Napisane przez

scenografiascenografia

19 listopada 2021r, nauczycielka naszej szkoły Małgorzata Zelek zdobyła główną nagrodę za scenografię do filmu " Ostatni gwizdek" na Festiwalu La Cabina w Walencji.

Serdecznie zapraszamy na  wystawę prezentującą prace uczniów powstałe w pracowni Tkaniny artystycznej. Wernisaż odbędzie się we wtorek, 23 listopada na I piętrze koszalińskiego Ratusza.

Strona 1 z 2

 

KALENDARZ
na rok szkolny 2022/2023
POBIERZ


 PLAN LEKCJI

POBIERZ


STATUT
POBIERZ

 


 Protokół XV Biennale Rysunku i Malarstwa Klas Młodszych Szkół Plastycznych w Koszalinie

POBIERZ

 


 

 

 

 

Podstawy projektowania

Snycerstwo

Pracownia rzeźby

Ceramika artystyczna

Rysunek i malarstwo

Tkanina artystyczna

Projektowanie graficzne

Fotografia


Tagi: Zespół Szkół Plastycznych w Koszalinie, szkoła plastyczna, Koszalin, gimnazja w Koszalinie, plastyk, uczniowie plastyka, biennale, lp, ossp, zsp, Władysław Hasior, gimnazjum plastyczne, przegląd szkół plastycznych, liceum ogólnokształcące, gimnazjum, szkoły w Koszalinie, egzaminy do plastyka, liceum plastyczne w Koszalinie, konkursy plastyczne, matura, rysunek, malarstwo, rzeźba, ceramika, reklama wizualna, snycerstwo, tkanina artystyczna, fotografia, liternictwo, projektowanie, historia sztuki, plastyk koszalin, wyprzedarz prac, artysta plastyk, dyplomy, przeglad rysunku malarstwa rzeźby


Zaloguj się

Projekt MKiDN - informacja