niedziela, 07 kwietnia 2019 18:48

Plastycy w Trojmieście

Napisał

W miniony weekend (28-29 marca) grupa 45 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami wybrała się na dwudniową wyprawę do Trójmiasta. Głównym celem wyjazdu były warsztaty rysunkowe na gdańskiej ASP połączone ze zwiedzaniem uczelni oraz spektakl "Lalki" w gdyńskim Teatrze Muzycznym, znalazło się jednak dość czasu na odwiedzenie kilku muzeów i wystaw oraz zwiedzanie Gdańska i Gdyni.

W piątek tuż po przyjeździe do Gdańska uczniowie naszej szkoły wzięli udział w specjalnie dla nich przygotowanych warsztatach rysunkowych, prowadzonych przez pracowników ASP, p. Magdalenę Pelę oraz p. Katarzynę Dyjewską (za ich zorganizowanie raz jeszcze serdecznie dziękujemy!). Następnie cała grupa wzięła udział w oprowadzaniu po różnych wydziałach uczelni. Jeszcze tego samego dnia plastycy wybrali się na zwiedzanie centrum miasta.
Sobota stała natomiast pod znakiem kultury - odwiedziny Muzeum Narodowego z obowiązkowym podziwianiem "Sądu ostatecznego" Hansa Memlinga, oglądanie wystaw w dwóch odziałach Galerii Miejskiej, zwiedzanie Bazyliki Mariackiej, wreszcie przejazd do Gdyni i zwiedzanie Muzeum Miasta Gdyni z niezwykle interesującą wystawą tkaniny. Finałem wyprawy i równocześnie jej najważniejszym akcentem był spektakl "Lalki" w gdyńskim Teatrze Muzycznym.
Opiekunami grupy byli nauczyciele naszej szkoły,  p. Aurelia Grębska, p. Laura Tucka, P. Agnieszka Wawrzyn oraz p. Wojciech Konieczny.

 

KALENDARZ
na rok szkolny 2022/2023
POBIERZ


 PLAN LEKCJI

POBIERZ


STATUT
POBIERZ

 


 Protokół XV Biennale Rysunku i Malarstwa Klas Młodszych Szkół Plastycznych w Koszalinie

POBIERZ

 


 

 

 

 

Podstawy projektowania

Snycerstwo

Pracownia rzeźby

Ceramika artystyczna

Rysunek i malarstwo

Tkanina artystyczna

Projektowanie graficzne

Fotografia


Tagi: Zespół Szkół Plastycznych w Koszalinie, szkoła plastyczna, Koszalin, gimnazja w Koszalinie, plastyk, uczniowie plastyka, biennale, lp, ossp, zsp, Władysław Hasior, gimnazjum plastyczne, przegląd szkół plastycznych, liceum ogólnokształcące, gimnazjum, szkoły w Koszalinie, egzaminy do plastyka, liceum plastyczne w Koszalinie, konkursy plastyczne, matura, rysunek, malarstwo, rzeźba, ceramika, reklama wizualna, snycerstwo, tkanina artystyczna, fotografia, liternictwo, projektowanie, historia sztuki, plastyk koszalin, wyprzedarz prac, artysta plastyk, dyplomy, przeglad rysunku malarstwa rzeźby


Zaloguj się

Projekt MKiDN - informacja