plastyk kurs

środa, 23 czerwca 2021 12:43

Nikodem Kin i Zuzanna Marczyńska laureatami VII Międzynarodowego Biennale Fotografii Szkół Plastycznych "Bio-forma"

Napisała


Złoty Medal - Nikodem Kin
Złoty Medal - Nikodem Kin

 

W dniu 18 czerwca 2021r. w Zespole Szkół Plastycznych w Gdyni odbył się finał VII Międzynarodowego Biennale Fotografii Szkół Plastycznych. Konkurs odbywa się co dwa lata i skierowany jest do uczniów szkół plastycznych w wieku od 13 do 21 lat. Siódma edycja konkursu została zorganizowana pod hasłem „Bio-forma”.  Do konkursu zgłoszono 1176 prac z 32 szkół, w tym 1166 z Polski i 10 prac z Bułgarii. Organizatorem konkursu jest Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie oraz Zespół Szkół Plastycznych w Gdyni.

 W wyniku obrad Jury postanowiło zakwalifikować do wystawy 191 prac oraz przyznało nagrody. Wśród nagrodzonych znaleźli się:
1) NIKODEM KIN otrzymał Złoty Medal za pracę pt. „Inwazja"

2) ZUZANNA MARCZYŃSKA otrzymała wyróżnienie za serię prac pt. „Energia w przestrzeni"

Wyróżnienie - Zuzanna Marczyńska Wyróżnienie - Zuzanna Marczyńska Wyróżnienie - Zuzanna Marczyńska

Jury podsumowując wybór prac nagrodzonych zwróciło uwagę na bardzo dużą ilość i różnorodność nadesłanych prac. W opinii jurorów, czynnikiem, który mógł wpłynąć decydująco na bogactwo treści i formy był okres pandemii. Odkrył on przed młodymi twórcami nowe obszary eksploracji. Narodzeni uczniowie pracowali pod artystyczną opieką Katarzyny Gwardiak-Kocur.

Serdecznie gratulujemy laureatom!

Protokół i prace nagrodzone: http://zsplast.gdynia.pl/nowa_strona/biennale_fotografii/7_biennale/7_biennale_wyniki.html

Fotorelacja z obrad komisji: http://zsplast.gdynia.pl/nowa_strona/galerie_foto/2021/index.php?sfpg=QmlvZm9ybWEvKiplMWNhM2Q4YTVmMmU4MDQ4ZDExMjY4ODFkY2M1ZWRhNjk2NjFhYjIyMGZhZWZhZjZjZDgwMTJiNWExZTM4MTM1

 

 

 

 

Podstawy projektowania

Snycerstwo

Pracownia rzeźby

Ceramika artystyczna

Rysunek i malarstwo

Tkanina artystyczna

Projektowanie graficzne

Fotografia


Tagi: Zespół Szkół Plastycznych w Koszalinie, szkoła plastyczna, Koszalin, gimnazja w Koszalinie, plastyk, uczniowie plastyka, biennale, lp, ossp, zsp, Władysław Hasior, gimnazjum plastyczne, przegląd szkół plastycznych, liceum ogólnokształcące, gimnazjum, szkoły w Koszalinie, egzaminy do plastyka, liceum plastyczne w Koszalinie, konkursy plastyczne, matura, rysunek, malarstwo, rzeźba, ceramika, reklama wizualna, snycerstwo, tkanina artystyczna, fotografia, liternictwo, projektowanie, historia sztuki, plastyk koszalin, wyprzedarz prac, artysta plastyk, dyplomy, przeglad rysunku malarstwa rzeźby


Zaloguj się