plastyk kurs

wtorek, 12 czerwca 2018 21:09

"Młody człowiek w XXI wieku" - drugie miejsce Katarzyny Oleśkiewicz - Kowno, Litwa 2018

Napisała

Czerwiec obfituje w konkursy plastyczne lub ich rozstrzygnięcia ... więc już po raz kolejny nasi uczniowie wysłali swoje realizacje na Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny "Young Man in XXIst century" organizowany przez Młodzieżowe Mass-media Centrum w Kownie (Litwa). Jedną z nich była Katarzyna Oleśkiewicz, tegoroczna absolwentka, która zgłosiła własne prace (wykonane w poprzednich latach w pracowni Katarzyny Gwardiak-Kocur - obecnie na urlopie rodzicielskim) i otrzymała DRUGIE miejsce w kategorii wiekowej 18-20 lat.

 

Kryteria oceniania prac podczas "Young Man in XXIst century":

- podejmowanie tematyki zorientowanej na życie i środowisko młodych ludzi;
- ukazanie problemów społecznych, również tych jakie dotykają młodego człowieka we współczesnym świecie;
- wartości estetyczne i artystyczne fotografii;
- oryginalność i innowacyjność w podjęciu tematu.

Uczestnicy mogą zgłosić do konkursu po 3 serie własnych prac. Z nadesłanych zgłoszeń seria Katarzyny Oleśkiewicz pt. "But love is all I don't" zwróciła uwagę jury, w którym zasiadają fotograficy z Litewskiego Związku Artystów Fotografików Oddziału Kaunas. W 2018 roku lista krajów uczestniczących była jeszcze szersza jak zwykle, pojawili się przedstawiciele takich państw jak: Wielka Bryania, Mołdawia, Uzbekistan, Estonia. Na konkurs napłynęło 1545 fotografii, 169 autorów. Kasiu gratulujemy sukcesu!

 


W ramach nagrody uczesnicy konkursu zaproszeni zostali na Międzynarodowy Plener Fotograficzny „Stop frame”, który miał miejsce między 4 a 8 czerwca 2018 roku w Kownie. Podczas tych 5 dni uczniowie prezentowali własne portfolia, wykonywali prace fotograficzne w ramach jednodniowych konkursów oraz realizowali krótki film na zadany temat. Na tegoroczny plener Kasia Oleśkiewicz pojechała z Natalią Grochuską, zeszłoroczną laurealką konkursu. Niestety w zeszłym roku kalendarz plenerów szkolnych uniemożliwił wyjazd naszym laureaom na Litwę.

Kasia z Natalią na plenerze zaprezentowały się z bardzo dobrej strony, prezentując swoje szerokie umiejętności i ogromną kreatywność. Zaowocowało to kilkoma nagrodami otrzymanymi podczas wyjazdu:
1) I miejsce duetu N.Grochulska i K.Oleśkiewicz za film poklatkowy -  "A Pink Noise"

2) dziewczyny zdobyły podium w zespołach mieszanych za krótkie filmy poklatkowe: I miejsce za film "Masked" skład zespołu: Katarzyna, Lukas, Augustas (fot.) oraz  II miejsce za film "Everything changes, do you?" skład zespołu: Natalia, Gabija, Monika (fot.);

3) Natalia Grochulska otrzymała wyróżnienie za wykonany na penerze autoportret w konkusie o takiej właśnie tematyce;


4) Podczas przeglądów portfolio Natalia Grochulska otrzymała nagrodę "Golden frame" (Złote ujęcie) za najlepsze prezentowane tego dnia ujęcie. Prezentowane portfolia uczestnicy przywożą ze sobą, przedstawiając dotychczasowy dorobek twórczy.

A tak dziewczyny w kilku słowach zrelacjonowały swój wyjazd:
"Podczas pleneru nauczyłyśmy się korzystać z programu Adobe Premiere, co było chyba jedną z większych korzyści wyjazdu. Poznałyśmy wielu wspaniałych i uzdolnionych ludzi, rozwinęłyśmy umiejętności komunikacyjne, nawiązałyśmy nowe przyjaźnie, zobaczyłyśmy jak i co tworzą inni, co jest bardzo rozwojowym doświadczeniem. Kilkoro z nich na pewno będzie dla nas inspiracją i motywacją do kreatywnego działania i rozwoju. Podczas pleneru usłyszałyśmy wiele ciepłych słów i pochwał, co niewątpliwie wpływa na motywację do dalszego zgłębiania fotografii.
Podczas pobytu miałyśmy również okazję uczestniczyć w wykładach dotyczących cyjanotypii i wykonać własne prace. Przy okazji trochę również wypoczęłyśmy, zwiedziłyśmy Kowno i cieszyłyśmy się pięknymi chwilami". N.Grochulska

 

 

Podstawy projektowania

Snycerstwo

Pracownia rzeźby

Ceramika artystyczna

Rysunek i malarstwo

Tkanina artystyczna

Projektowanie graficzne

Fotografia


Tagi: Zespół Szkół Plastycznych w Koszalinie, szkoła plastyczna, Koszalin, gimnazja w Koszalinie, plastyk, uczniowie plastyka, biennale, lp, ossp, zsp, Władysław Hasior, gimnazjum plastyczne, przegląd szkół plastycznych, liceum ogólnokształcące, gimnazjum, szkoły w Koszalinie, egzaminy do plastyka, liceum plastyczne w Koszalinie, konkursy plastyczne, matura, rysunek, malarstwo, rzeźba, ceramika, reklama wizualna, snycerstwo, tkanina artystyczna, fotografia, liternictwo, projektowanie, historia sztuki, plastyk koszalin, wyprzedarz prac, artysta plastyk, dyplomy, przeglad rysunku malarstwa rzeźby


Zaloguj się