środa, 07 czerwca 2017 10:29

Cztery laureatki w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym Young Man in XXIst century.

Napisała

Tegoroczna edycja konkursu fotograficznego na Litwie okazała się dla naszej reprezentacji bardzo owocna. Z dziesięciu zgłoszeń aż cztery zostały nagrodzone!
Z przyjemnością chcieliśmy ogłosić, iż w grupie wiekowej 15-19 lat wyniki są następujące:
       I sze miejsce: Julia Goska VG - „Border”
       II gie miejsce: Katarzyna Płaskowicz VG (ex aequo) – „Merged”
       III gie miejsce: Natalia Grochulska IIIA(ex aequo) - “Apnea”
       Wyróżnienie: Katarzyna Oleśkiewicz IIIA - „Obsessive-Compulsive Desire”

Border - Julia GoskaBorder - Julia Goska

 

II gie miejsce: Katarzyna Płaskowicz VG (ex aequo) – „Merged”

Merged - Katarzyna PłaskowiczMerged - Katarzyna PłaskowiczMerged - Katarzyna Płaskowicz

 

III gie miejsce: Natalia Grochulska IIIA(ex aequo) - “Apnea”

Apnea - Grochulska NataliaApnea - Grochulska NataliaApnea - Grochulska Natalia

 

Wyróżnienie: Katarzyna Oleśkiewicz IIIA - „Obsessive-Compulsive Desire”

Obsessive Compulsive Desire - Katarzyna OleśkiewiczObsessive Compulsive Desire - Katarzyna OleśkiewiczObsessive Compulsive Desire - Katarzyna Oleśkiewicz

 

Dlaczego fotografia wydaje się być tak ważna w XXI wieku? Takie pytanie zadali sobie uczestnicy konkursu Young Man in XXI st century. Medium to pozwala im na zastosowanie wielu środków w celu wyrażenia osobistej (czasem bardzo) historii. Prawdopodobnie żadna inna sztuka nie daje tak wielu możliwości by dotknąć realnego świata. Z drugiej strony coś co nie istnieje nie może być zarejestrowane w formie kadru, dlatego też taki obraz jest niezaprzeczalny. Ujęcie malowane światłem, w naszych czasach, często poddawane jest cyfrowej manipulacji w celu trafniejszego zobrazowania intencji autora.

Jury konkursu zadało sobie pytanie: czy młodzież pokazuje różne aspekty własnego życia oraz czy robi to wystarczająco przekonywująco. Odpowiedź brzmiała: TAK – w szczególności Ci zdolni i wrażliwi na bodźce z otaczającego ich świata. Zwycięzcy zaskoczyli ich twórczym i dojrzałym podejściem do tematu, które wśród nagrodzonych miało zasadniczo odmienne oblicza. W katalogu obejrzymy klasyczny reportaż, fotografie pełne przenośni oraz obrazy-metafory z dołączonym tekstem (Julia Goska).

 

Laureaci zaproszeni zostali na plener fotograficzno-filmowy w Kownie, Litwa w terminie 5-9 czerwca 2017 roku.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom! W szczególności oczywiście czterem nagrodzonym uczennicom, które były pod artystyczną opieką Katarzyny Gwardiak-Kocur, która prowadzi pracownię fotografii w Plastyku. Nadmienić na koniec trzeba, że w katalogu konkursu zaprezentowano jeszcze prace Patrycji Serwety z IIIA.  

 

KALENDARZ
na rok szkolny 2022/2023
POBIERZ


 PLAN LEKCJI

POBIERZ


STATUT
POBIERZ

 


 Protokół XV Biennale Rysunku i Malarstwa Klas Młodszych Szkół Plastycznych w Koszalinie

POBIERZ

 


 

 

 

 

Podstawy projektowania

Snycerstwo

Pracownia rzeźby

Ceramika artystyczna

Rysunek i malarstwo

Tkanina artystyczna

Projektowanie graficzne

Fotografia


Tagi: Zespół Szkół Plastycznych w Koszalinie, szkoła plastyczna, Koszalin, gimnazja w Koszalinie, plastyk, uczniowie plastyka, biennale, lp, ossp, zsp, Władysław Hasior, gimnazjum plastyczne, przegląd szkół plastycznych, liceum ogólnokształcące, gimnazjum, szkoły w Koszalinie, egzaminy do plastyka, liceum plastyczne w Koszalinie, konkursy plastyczne, matura, rysunek, malarstwo, rzeźba, ceramika, reklama wizualna, snycerstwo, tkanina artystyczna, fotografia, liternictwo, projektowanie, historia sztuki, plastyk koszalin, wyprzedarz prac, artysta plastyk, dyplomy, przeglad rysunku malarstwa rzeźby


Zaloguj się

Projekt MKiDN - informacja