środa, 27 kwietnia 2022 14:55

Szkolny Konkurs Recytatorski

Napisane przez Marzena Jermak

 

Wiosna w artystycznym wydaniu... a może sztuka w wiosennej aurze...? Jak by tego nie nazwać, jedno jest pewne: wiosna odłoniła dziś swoje najpiękniejsze oblicze, i to nie jedno!

W środę, 27 kwietnia 2022 r. odbył się w Plastyku konkurs recytatorski
pn. „Wiosna, ach to ty”. Wzięło w nim udział kilkanaście uczennic, jurorzy – wszyscy poloniści naszej szkoły – nie mieli łatwego zadania, gdyż zdecydowana większość recytacji ujawniała wysoki kunszt i świetny warsztat aktorski, a zdenerowanie uczestniczek było prawie niewidoczne.
Po nieco burzliwych, ale szybkich obradach jury postanowiło przyznać trzy nagrody i dwa wyróżnienia.
Najlepszą recytatorką okazała się uczennica z kalsy Ia Ingrid Rutkowska. I nagrodę zapewniła sobie niezwykłą interpretacją piosenki Taco Hemingway'a 900729. Nagrodę II wyśpiewała Amelia Januszewska z klasy IIIa. Amelka zaprezentowała swój własny utwór pt. Wiosna naszych uczuć. III nagroda zaś powędrowała do Wiktorii Marczak z klasy IIIb za interpretację wiersza Wisławy Szymborskiej Nic dwa razy. Dwa rónorzędne wyróżnienia Jury przyznało Zuzannie Wruszczak z klasy Ib za przedstawienie swojego własnego wiersza pt. Słabo oświetlone ulice oraz Weronice Witowskiej z klasy Ib za wykonanie utworu Krzysztofa Kamila Baczyńskiego Nie stój u ciemnych świata wód.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, a zwłaszcza laureatom! Byliście naprawdę znakomici!


Dodać należy, że wszystkie nagrodzone uczennice wraz z dyplomami otrzymały karty upominkowe do sieci sklepów Rossmann, które ufundowała Rada Rodziców naszej szkoły. Rodzicom pięknie dziekujemy!
Gratulacje i podziękowania ślemy też do nauczycieli, którzy przygotowali uczennice do wystepów: pani Laury Tuckiej i pana Wojciecha Koniecznego.

Po kokursowych zmaganiach wszyscy mogliśmy zatopić się w muzycznych kontemplacjach wiosennych uroków podczas wyjątkowego koncertu. Naszą uroczystość uświetnił bowiem występ uczennicy Amelii Januszewskiej wraz z zespołem. Amelka zaśpiewała kilka swoich przebojów (tak, już je ma!), akompaniując sobie na gitarze, a towarzyszyli jej:
pan Jan Sokolnicki – instrumenty klawiszowe, śpiew,
pan Robert Hoffman – gitara basowa,
pan Andrzej Łubieński – saksofon,
Dominik Juszczak – instrumenty perkusyjne,
Maja Olchowik i Weronika Grzyb – śpiew,
Sara Hoffman – flet.

Serdecznie dziekujemy naszym gościom za przepiękny koncert! Podziwiamy Wasze talenty i kunszt muzyczny. Życzymy wielu sukcesów i równie pięknych występów! A za Dominika trzymamy kciuki podczas egzaminów maturalnych. Na pewno wszystko uda się koncertowo!
Żal było kończyć to poetycko – muzyczne spotkanie... ale mamy nadzieję na kontynuację za rok!

Na zakończenie gorące podziękowania dla organizatorów: pani Doroty Snieg za pomoc scenograficzną, pana Dariusza Barszczowskiego za wsparcie informatyczno – techniczne oraz pani Marzeny Jermak za czuwanie nad całością.

 

KALENDARZ
na rok szkolny 2022/2023
POBIERZ


 PLAN LEKCJI

POBIERZ


STATUT
POBIERZ

 


 Protokół XV Biennale Rysunku i Malarstwa Klas Młodszych Szkół Plastycznych w Koszalinie

POBIERZ

 


 

 

 

 

Podstawy projektowania

Snycerstwo

Pracownia rzeźby

Ceramika artystyczna

Rysunek i malarstwo

Tkanina artystyczna

Projektowanie graficzne

Fotografia


Tagi: Zespół Szkół Plastycznych w Koszalinie, szkoła plastyczna, Koszalin, gimnazja w Koszalinie, plastyk, uczniowie plastyka, biennale, lp, ossp, zsp, Władysław Hasior, gimnazjum plastyczne, przegląd szkół plastycznych, liceum ogólnokształcące, gimnazjum, szkoły w Koszalinie, egzaminy do plastyka, liceum plastyczne w Koszalinie, konkursy plastyczne, matura, rysunek, malarstwo, rzeźba, ceramika, reklama wizualna, snycerstwo, tkanina artystyczna, fotografia, liternictwo, projektowanie, historia sztuki, plastyk koszalin, wyprzedarz prac, artysta plastyk, dyplomy, przeglad rysunku malarstwa rzeźby


Zaloguj się

Projekt MKiDN - informacja